Žij svůj sen*** // !TEST pro všechny moe SB! → TADY

Wše o Joe Qimby (starosta Springfieldu)

29. června 2008 v 18:36 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Joe Quimby

Starosta Springfieldu je muž na svém místě. Čert vem jeho korupční aféry, kontakty s mafií a nemanželské pletky s největšími krasavicemi ve městě. Jako politik je totiž výborný. Nenašel se nikdo, kdo by ho za ta léta dokázal z radnice vyštípat.
Joe Quimby
Quimby zastává názor, že pokud je spokojený starosta, jsou spokojení i občané. Proto neváhá utratit milióny dolarů z městské pokladny na stavbu soukromé rezidence s bazénem, či přepychové norkové kožichy na léto.
Je ženatý s Marthou Quimbyovou. Když se zjistilo, že má nemanželské dítě, ukázal novinářům a rozhořčeným občanům na rozptýlení štěňátko. Jako správný politik v tom zkrátka umí chodit.
Joe Quimby
Co se týče politického života, je členem Demokratické strany a má hodně společného s rodinným klanem Kennedyů. V anglickém znění má bostonský přízvuk jako skutečný senátor Ted Kennedy. Bydlí v Quimby Compound, zatímco sídlem Kennedyů je Kennedy Compound. Marta Quimby se obléká přesně jako Jacqueline Kennedyová, manželka zastřeleného prezidenta Johna Fitzgeralda. Podobností by se našla ještě celá řada.
Bývalý český premiér Jiří Paroubek je ve světě Simpsonových znám jako Quimbyho dvojník. Tak přesná podoba je skoro neskutečná. Quimby účinkuje v seriálu Simpsonovi už od roku 1990, zatímco Jiří Paroubek vstoupil vysoké politiky relativně nedávno, premiérem byl v letech 2005-2006.
Celé jméno:Joseph Fitzpatrick Fitzgerald Fitzhenry Joe Quimby
Zvolen do úřadu:1986
Policitcká orientace:Demokratická strana
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama