Žij svůj sen*** // !TEST pro všechny moe SB! → TADY

Červen 2008

Wše o Spidervepř (čuník od Homera w Simpsonovi we filmu)

29. června 2008 v 19:29 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Spidervepř

Spidervepř (Spiderpig) se stal pro fanoušky Simpsonů přímo kultovní postavou. Sice jsme o něm poprvé slyšeli relativně nedávno, ale již teď ho znají s téměř stoprocentní jistotou všichni.
Spidervepř
Svoji "identitu" nám začal poprvé odhalovat v Simpsons Movie, konkrétně ve scéně, kde ho Krusty využíval pro svoji reklamu. Homerovi se natolik zalíbil, že ho ušetřil před utracením a vzal si jej domu. Tam se také udál prozatím nejznámější gag, ve kterém Spidervepř vystupoval. Z oné známé scény pochází Píseň o Spidevepřovi, která je parodií na Píseň o Spidermanovi.Celý Film je tak trochu postaven na "prasečí" postavě, protože právě pašík může za uvržení Springfieldu do báně a zabránil Simpsonovým v jejich následném útěku k Flandersovým
Spidervepř Spidervepř Spidervepř Spidervepř Spidervepř Spidervepř
Pravděpodobně i díky veliké oblibě mezi fanoušky jej tvůrci Simpsonů zakomponovali do několika dílů 19. série. Objevil se v gaučové scéně epizody "He Loves to Fly and He D'ohs, dále se v jedné z částí "Treehouse of Horror XVIII". Spatřit jej můžete dále v epizodě "Apocalypse Cow jako svatební dar. Také v epizodě "All about Lisa" můžete oblíbené prase spatřit, a to ve slavnostním vydání. Nám nezbývá než doufat, že si Simpsonovi nikdy z pašíka neudělají vepřové na večeři a že v rodině zůstane: fanoušci by jistě uvítali, kdyby i bydlel se Simpsonovými v jedné domácnosti.
Dá se předpokládat, že se Spidervepř objeví i v dalších epizodách nějaké z následujících sérií.

Trička se Spiderveřem

Tričko se Spidervepřem Tričko se Spidervepřem Tričko se Spidervepřem Tričko se Spidervepřem Tričko se Spidervepřem Tričko se Spidervepřem

Prase domácí

Prase domácíPrase domácí je domestikovaný savec, vyšlechtěný z prasete divokého. Jedná se o nejvýznamnější druh dobytka ve střední Evropě, např. v České republice se jich k 31. prosinci 2005 chovalo celkem 2 876 834. Prase rychle přibývá na váze a je velmi plodné, v průměru mívá 8 až 14 mláďat. Většinou nezemře přirozenou smrtí, protože je poraženo pokud dosáhne určité porážkové hmotnosti. Pokud zvíře dosáhne tělesné dospělosti, již dále neroste. Prase vydává zvuky tzv. chrochtání nebo kvičení. Je porostlé štětinami. Muslimové a Židé mají dle náboženských pravidel zakázánu konzumaci vepřového masa. Tyto zákazy pramení z toho, že jeho maso může obsahovat svalovce. V Japonsku ho vodí na vodítku jako v Evropě psa. Více na Wikipedia.cz

Anatomie těla (kliknutím zobrazíte v plné velikosti)

Krusty Burger
Barva:růžová
Kde se poprvé objevil:Simpsonovi ve filmu
Originální dabér:Tress MacNeille

Wše o Spasitel (pes rodiny Simpsnů)

29. června 2008 v 19:28 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Spasitel

Se Simpsonovými to táhne už od začátku. Hned v první epizodě "Vánoce u Simpsonových" ho pojali za člena rodiny. Homer na něj tehdy na psích dostizích vsadil všechny peníze určené původně na vánoční dárky a doufal, že vyhraje. Spasitel (nebo přesněji původním jménem Číslo osm) skončil úplně poslední a majitel ho vykopl na ulici. Simpsonovi se milého pejska ujali a přes občasné potíže s ním žijí šťastně a spokojeně dodnes.
Spasitel
Jako každý pes má problémy v podobě koček, malých dětí, poštovních doručovatelů nebo jiných psů. V epizodě "Kamarádky na život a na smrt" rejdil po zadku, protože měl ucpanou řitní žlázu. Jestli se teď křeníte, tak vás upozorníme, že u pejsků je tohle normání.
Velmi silný citový vztah je mezi Spasitelem a Bartem. Když jde do úzkých, jeden za druhého by dýchal. V podstatě je ale miláčkem celé rodiny a má i o něco vyšší postavení, než třeba kočička Sněhulka.
Spasitel vystupuje v mnoha epizodách, ale protože nemluví, tolik si ho nevšímáme. Jinak je neobyčejně chytrý, přátelský a zábavný. Zkrátka pejsek, jakého by chtěl mít doma snad úplně každý.

Wše o Jub-Jub (leguán od Selmy)

29. června 2008 v 19:26 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Jub-Jub

Tento leguán patří Selmě Bouvierové. Je to její nejmilejší mazlíček, kterému stačí ke štěstí velmi málo.
Inu, kdyby mu ke štěstí málo nestačilo, nemohl by holt žít v Bouvierovic domácnosti. Jub-Jub by asi nejradši snědl zaživa MacGyvera nebo Ling, protože tito lidé mu berou Selmu. I když leguán by je nejspíš sežral zamrtva - velice si libuje v jezení bytostí, které jsou po smrti. Jednou to zkoušel i na Selminu nohu, ale zdrtilo ho zjištění, že její noha jen spí.
Jak se vlastně Jub-Jub k Selmě dostal? Nejdříve ji měla modrovlasá teta Gladys, která leguána odkázala její matce. Ta ho ale nechtěla a tak ho dala právě k Selmě. Ta je s ním spokojená a určitě by se ho nevzdala.
Živočišný druh:leguán zelený
Poprvé v seriálu:Selmina volba

Wše o Itchy (postawa z pořadu klauna Krustyho - Itcy a Scratchy)

29. června 2008 v 19:25 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Itchy

Itchy je kreslená postavička ze seriálu, který zpola nese její jméno, a to seriálu Itchy & Scratchy. Je to ten nejsadističtější myšák pod sluncem, který svému "kamarádovi" Scratchymu provedl s motorovou pilou snad všechno, co s motorovou pilou vůbec dělat lze…
Itchy
A nejen pilou, Itchy, ač myšák nevelikého vzrůstu, dokáže ovládat spoustu nástrojů a umí s nimi věci, které by obyčejného hlodavce ani nenapadly. Tak například střevo - jak jednoduchý to orgán. Ale myslím, že by nikoho nenapadlo použít jej jako bunjee-jumpingové lano, či na něj přivázat cihlu a hodit z okna.
Nikdo by asi nedal svému dobromyslnému kocouřímu příteli namísto očí dvě kulové bomby, nikdo by ho nenakrájel na suši v japonské restauraci… Itchy prostě drtí, ničí, trhá, rve, řeže, mele, seká, mixuje,válcuje, mačká, stříhá, bodá,…
I přes svou brutalitu si seriál "Itchy a Scratchy" ve světě Simpsonů udržel své místo. Prý vznikl už v roce 1929 a od té doby srdce každého, kdo má rád Simpsonovi, zaplesá, když vidí znělku, v níž se modrá myš a černý kocour mlátí palicemi
Největší nepřítel:Scratchy
Vlastnosti:mazaný a vychytralý sadista
Komu je podobný:Jerry (ze seriálu "Tom a Jerry")

Wše o Blinky (ryba)

29. června 2008 v 19:24 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Blinky

Blinky je asi nejkrásnější ryba na světě a určitě jediná, která má tolik očí. Může za to Burnsova jaderná elektrárna svými toxickými odopady, které vypouští do přírody. Montgomery Burns si se znečištěným životního prostředí nikdy moc hlavu nelámal.
Blinky
Objevuje se v mnoha epizodách a to na dvou místech: v jezeře u jaderné elektrárny, nebo v akváriu v nějaké luxusní restauraci jako "živá večeře".
Blinkyho nachystala Marge k večeři panu Burnsovi, když chtěl Simpsonovic rodinu využít ve své volební kampani. Kromě tříoké verze Blinkyho existuje také verze jednooká, čtyřoká a pětioká.
V jednom z dílů byl názorně předveden potravní řetězec: Na scéně se jako první objevil jednooký Blinky, kterého sežrala obyčejná dvouoká ryba. Ta byla sežrána tříokým Blinkym a ten zase svým čtyřokým mutantem. Toho sežral pětioký Blinky, kterého nakonec sežral Homer.
Počet očí:obvykle 3
Poprvé v seriálu:Homerova odysea

Wše o Troy McClure

29. června 2008 v 19:23 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Troy McClure

Hollywoodská hvězda první třídy, která hrála snad ve všech filmech, které kdy existovaly. Možná si ho pamatujete ze snímků jako Malomocný za čárou, Herkulova erotická dobrodružství, Elektrický Gigolo, B jako Blázen, Záchod odvedle, Hledá se prezidentův krk, Dnes zabij a zítra zemři, Mami co to ten pán má s obličejem, nebo Maso a My.
Troy McClure
Účinkuje také ve spoustě naučných snímků pro mládež. Například v již zmiňovaném Maso a My, nebo Člověk versus Příroda - cesta k vítězství. V těchto snímcích propaguje cokoliv od Jaderného odpadu až po odstřel ptáků za účelem výchovy ptáčat.
Troy je univerzální herec, kterého lze obsadit prakticky do každé role. Proto má na svém kontě tolik filmů a seriálů. Pravidelně také vystupuje na pohřbech slavných lidí a v televizních talk show, a to jako moderátor, i jako host. Svůj největší úspěch zřejmě zažil s muzikálem Planeta Opic, kde hrál hlavní roli.
V epizodě "Ryba jménem Selma" potřeboval zvýšit zájem fanoušků o jeho osobu, a tak se na nějaký čas oženil se sestrou Marge Simpsonové Selmou. Idol všech paní a dívek v seriálu přestal vystupovat po smrti amerického dabéra Phila Hartmana.
Věk:39 let
Bývalá manželka:Selma Bouvierová
Současné zaměstnání:herecká celebrita

Wše o Rainier Luftwaffe Wolfcastle

29. června 2008 v 19:22 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Rainier Luftwaffe Wolfcastle

Rainier Wolfcastle neboli McBain je největším akčním hrdinou žlutého světa. Ale co se skrývá pod slupkou tvrďáka? Nic. McBain je prostě jen drsný chlap.
Rainier Luftwaffe Wolfcastle
Bydlí v luxusní vile s bazénem, kde vychovává svou dceru Gretu. U Wolfcastlů doma platí režim, který nesmí nikdo porušit. Rainier si dodržuje i svůj vlastní harmonogram, který zahrnuje z velké části posilování. Svým vzezřením i vlastnostmi napodobuje Arnolda Schwarzeneggera.
Rainier zmiňoval, že jeho exmanželka se jmenuje Maria. Tuto ženu si v epizodě Homerazzi znovu vzal a v té samé epizodě byl jedním z největších odpůrců Homerovy práce. Co se týče jeho filmů, z velké části se jedná jen o střelbu a krev, ale občas v hollywoodských filmech zachraňuje babičky.
Rainier Wolfcastle je prostě nedotknutelná korba a akční ikona, na kterou nikdo z normálních občanů nemá.
Povolání:akční herec
Poprvé v seriálu:Takoví jsme byli
Originální dabing:Harry Shearer

Wše o Levák Mel

29. června 2008 v 19:21 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Levák Mel

Tento zvláštní muž je pravou rukou Šáši Krustyho. Pracuje totiž v jeho show jako pomocník: toto místo má po Leváku Bobovi.
Levák Mel
Mezi jeho charakteristické znaky patří kost zapíchnutá v jeho zelených vlasech, zelená sukně nebo náhrdelník z kostí kolem krku. Jeho asi největší předností je jeho zvučný hlas: vždy, když se na veřejnosti něco stane nebo někdo něco udělá, je to většinou právě on, kdo situaci okomentuje, např. slovy: ,,Podívejte na ten obrovský ohryzek!"
Levák Mel
Jak již bylo řečeno, pracuje jako pobočník Klauna Krusyho v jeho show. Nejhorší na této profesi je, že ho Krusty neustále zesměšňuje. Když chce ukázat dětem, jak funguje velmi nepříjemná skluzavka, použije pro tento účel právě Mela.
Je pravděpodobné, že má Levák Mel nějaký poměr s Lindsay Naegleovou. Seděli spolu v restauraci, kde se dychtili tím, že už si mohou vyprávět vtipy o milování. O Melovi ale jinak není známo moc informací. Snad jen stojí za zmínku, že je ateista.
Věk:36 let
Celé jméno:Melvin Van Horne
Poprvé v seriálu:Za všechno může televize (2. série)
Originální dabér:Dan Castellaneta

Wše o klaun Krusty

29. června 2008 v 19:21 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Klaun Krusty

Klaun Krusty, Šáša Krusty nebo Herschel Krustofsky, to všechno jsou označení pro baviče springfieldských dětí, který se za oponou chová úplně jinak, než před kamerami. Nahlédněme mu nyní společně pod masku…
Klaun Krusty
Krusty má v televizi svou vlastní odpolední show. Vysílá ji Kanál 6, kde kromě zpravodajských vstupů Kenta Brockmana už žádný další pořad nemají. V show spolupracuje hlavně s Levákem Melem. Předvádí různé scénky, pouští epizody seriálu Itchy a Scratchy, nebo jen tak dělá podivné obličeje. Mezi jeho věrné "nahrávače" v show patří dále třeba Mr. Teeny, opice závislá na cigaretách.
Občas Krusty dětem poodhalí svou pravou tvář, například jednou, když po nich chtěl v přímém přenosu antidepresiva na uklidnění. Mezi jeho záliby patří šlukování měsíčního kamene, zapalování si cigaret bankovkami, sázení na fotbal a plnění vlastního bazénu krevetami. Má židovského otce, a dokonce i dceru Sophii. Když zjistil, že nemá svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, nechal si udělat Bar Micva, aby tak potěšil svého otce.
Krustyho jméno je ve Springfieldu již neodmysliteně spojeno s fastfoodovým řetězecem ŠášaBurger. Na jeho sendvičích a jiných "dobrotách" si pochutnává hodně místních lidí, avšak on sám by nic takového nikdy nepozřel. Z donucení to dělá jen tehdy, když zrovna točí reklamu. Po skončení jídlo okamžitě vyplivne a je mu na zvracení.
Záliby:sex, alkohol, lehké drogy
Zajímavosti:kardiostimulátor a jizva na hrudi
Poprvé v seriálu:Mluvící hlava (1. série)

Wše o Kent Brockman

29. června 2008 v 19:20 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Kent Brockman

Kent je hlasatelem zpráv na Kanálu 6. Přináší ty nejčerstvější informace ze Springfieldu i ze světa. Dokáže bleskově zareagovat a být vždy v centru dění. Má všechny vlastnosti správného investigativního novináře.
Kent Brockman
Kent je vždy na místě jako první a okamžitě podává informace celému městu. Ať už jde o vraždu pana Burnse nebo o zákaz prodeje zelených pastelek.
Šestý kanál, ve kterém pracuje, má vůbec poněkud osobitý styl zpravodajství. Buď vysílá zkreslené informace, a když nemá ani ty, tak si prostě nějaké vymyslí. Tak jsme se například dozvěděli, že Marge Simpsonová si "šlehá kokeše z vystřelováku" a podobně…
Je pětinásobně neúspěšně léčený alkoholik, v důsledku čehož je při přímých přenosech talk show nahrazován papundeklovým panákem. Přesto patří mezi velmi vážené obyvatele města. Jeho charisma daleko přesahuje hranice města. Kdysi ho do svých zpráv chtěla celostátní televize, ale Kent odmítl a zůstal věrný svému městečku. Později tohoto činu litoval. Jakožto hlavní tvář Kanálu 6 má velký vliv na veřejné mínění.
Jako každá správná celebrita má ohromný majetek a velmi velmi tučné bankovní konto. Všechno ale získal poctivě svými schopnosmi, pílí, touhou po kariéře a úspěchu. Na jeho místo se neustále snaží dostat Arnie Pie, reportér v helikoptéře. Nevraživost mezi nimi je vidět při každém přímém přenosu ze vzduchu.
Má sestru, která dělá na CNN washingtonskou zpravodajku. "Mě ale šéfovat nebude!", říká Kent. Vyhrál hodně novinářských cen, 4 zlaté hřebeny, 7 železných mikrofonů a také prestižní cenu konzervárny del Monte.
Zkrátka a dobře, tenhle řízek je schopen vás informovat kdykoliv a kdekoliv, je všude a všechno ví často ještě dřív, než se to stane…

Smartline


Tato talk show je asi nejpopulárnější pořad uváděný Kentem. Pozve si sem vždy aktéra nějaké aktuální kauzy, která občany zajímá. Ve Smartline se řešil problém s archeologickým nálezem "anděla", taky se zde hádali Homer Simpson a Tim Lovejoy o (nejen) homosexuálních sňatcích a Homer zde byl také, když se stal milióntým zákazníkem cukrárny. Právě při této relaci Kent řekl to sprosté slovo, kvůli kterému měl nehorázné problémy.

My Two Cents

My Two Cents
"Mé dva centy" se nedají nazvat přímo pořadem, je to vlastně součást zpravodajské relace Kanálu 6. Vedle Kenta se objeví logo této rubriky, což znamená, že začne mluvit o nějaké kauze, ke které se vyjádřil během vysílání, přičemž říká své osobní názory. Nedá se říct, že by Kentovy stanoviska k věci byly vždy úplně vhodné, ale i přesto jsou publikovány.

Eye on Springfield

Pusťte si znělku!
Tenhle pořad zavede diváky do soukromí hvězd Springfieldu. Po znělce plné krasavic v bikinách a usmívajícího se Kenta následuje Kentova reportáž, kde si inkriminovaného člověka pěkně proklepne.

Kent Cares

Kent Brockman natočil velké množství reportáží, které mají diváka chytnout za srdce a tak mu zajistit úspěch. Mezi více než padesáti díly můžeme naleznout jeho svědectví z posledních hodin dětského kolotoče, které měla nahradit značoková prodejna podložek pod myš. Těmito příběhy se inspiroval i Bart.
Věk:63 let
Jeho původní jméno:Kenny Brockelstein
Odkdy pracuje v televizi:již od 60. let
Co má za fáro:Mercedes-Benz S420

Wše o Duffman

29. června 2008 v 19:19 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Duffman

Duffman je jeden z maskotů pivovaru Duff. V serálu ho vídáme při propagaci Duffu nebo když hrají zápas Springfieldští Izotopi. Vždy ho poznáte podle svalů, blond vlasů, bláznivého obleku a hlášky Oh yes!
Duffman
Mnohdy také plní špinavou práci svého šéfa a dělá mu poskoka. Náplní Duffového dne, respektive večera, někdy bývá dávání kvízů štamgastům v hospodách, kdy jsou většinou otázky tak primitivní, že by je zodpověděla i Maggie, ale výhrou obvykle bývá doživotní zásoba Duffu.
Jednou se Duffman objevil v hospodě s bečkou piva pro Barneyho - zrovna v tu chvíli měl Barney přikázáno nepít. Tenhle chlapík taky vystupuje na veřejných představeních Duffu, třeba na soutěži o nejlepšího výčepního. Jednou byl jako maskot nahrazen Spasitelem, podruhé zase žralokem, přesto ale stále zůstalává žijící ikonou svého pivovaru.
Duffman není pouze jeden muž, ale hraje ho spousta herců. Duffmani totiž často umírají na alkoholem zničená játra. Každý z herců je ovšem pro ženy velmi atraktivní a může být zlatým hřebem kdejaké párty. Jednoho z Duffmanů zabila vzducholoď.
Jméno:neznámé
Věk:kolem 30
Hláška:Oh yes!
Poprvé v seriálu:Město New York vs. Homer Simpson
Dabér:Hank Azaria

Wše o čmeláčí muž

29. června 2008 v 19:18 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Čmeláčí muž

Záhadná postava vystupující na hispánském kanále Canalo Ocho (Kanál 8), kde hraje v sitcomu, který většině lidí musí připadat přinejmenším trapný.
Čmeláčí muž
V seriálu se vyskytuje jen občas. V rámci sitcomu na Canalo Ocho vystoupí vždy, když je v ději potřeba nějaká silná osobnost, autorita či někdo, kdo by měl s vážnou tváří zachránit situaci. Přesně to je chvíle, kdy na scénu vstoupí muž ve čmeláčí masce a zoufale řekne perfektní španělštinou "Ay ay, tio no es bueno," čímž je celá situace vyřešena.
Stejně jako šílená Kočičí dáma je naprosto postradatelný a zároveň důležitý, protože bez jeho španělských slovíček by to prostě nebylo ono. Ve svém čmeláčím obleku chodí pravděpodobně i spát, takže ho nikdy nesvléká.
Originální jméno:Bumblebee Man
Zaměstnání:herec v sitcomu
Odkud pochází:Jižní Amerika

Wše o Arnie Pie

29. června 2008 v 19:17 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Arnie Pie

Arnie Pie je zaměstnancem Kanálu 6, kde dělá živé zpravodajství ze vzduchu. Je malý, má kudrnaté zrzavé vlasy a brýle.
Arnie Pie
O Arniem je známé hlavně to, že z celého srdce nenávidí Kenta Brockmana. Proč? Strašně usiluje o jeho místo, protože ho jeho dosavadní práce, reportér z helikoptéry, otravuje a za hlavní zpravodajství by dostal mnohem více peněz. Když mu Kent dává slovo, Arniemu nedělá problém vyřídit si s ním účty rovnou během živého vysílání.
Ve své helikoptéře dostane slovo vždy, když se ve Springfieldu děje nějaká věc, ke které je se potřeba rychle dostavit. Jednou Arnie s helikoptérou spadnul, ale tento pád naštěstí přežil. Spoluobčanům už popsal tolik věcí, že už si je snad ani nepamatuje.
Jeho sen, být hlavním zpravodajem, se mu splnil v epizodě Jak si Kent pustil pusu na špacír, kde na chvíli zaskakoval za Kenta. Sen se po jeho návratu ale zase rozplynul, a tak bude Arnie Pie stále jen závistivým reportérem ze vzduchu.
Jméno:Arnold Pie
Úhlavní nepřítel:Kent Brockman
Originální dabing:Dan Castellaneta
Poprvé v seriálu:Hezkej večer

Wše o Tlustý Tony

29. června 2008 v 19:16 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Tlustý Tony

Tlustý Tony je člověk, který stojí téměř za všemi trestnými činy spáchanými ve Springfieldu. Provozuje typické kriminální aktivity jako obchod s nelegálním zbožím, krádeže čehokoliv, zastrašování, vydírání, a sem tam nějaká ta vražda na objednávku… Je to místní mafiánský boss, a jako takový má i svoje kumpány - Joeyho, Legse a Louieho. Občas se k jejich partě přidá ještě Johnny Tightlips.
Tlustý Tony
Správný fanoušek si určitě vybaví scénu ze Simpsonových ve filmu, kde chtěl do jezera vyhodit "starý noviny". S jeho mafií už se zapletl nejeden springfieldský veřejný činitel. Šerif Wiggum byl spatřen, jak od něho bere úplatky. Ani starosta Joe Quimby se nedá považovat za člověka bez kontaktů s Tlustým Tonym. Proto Tonymu prochází téměř všechno, a nikdy není za své hříchy potrestán.
No a samozřejmě, že se s ním zapletl i Homer Simpson (půjčil si peníze, které ovšem nesplatil včas, a tak musel propůjčit svůj dům k natočení pornofilmu). Z rodiny Simpsonů je Marge rozhodně ta, která s Tonym vychází lépe. Občas vozí jeho syna Michaela domů ze školy. Není také bez zajímavosti, že Tony zásobuje školní jídelnu krysím mlékem.
Povolání:šéf springfieldského podsvětí
Rodina:syn Michael, manželka Anne Maria (zesnulá)
Poprvé v seriálu:Bart vrahem (3. série)

Wše o Snake

29. června 2008 v 19:15 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Snake

Snake (nebo také Haďák) je rozený lump. Je to největší springfieldský darebák, lupič, podvodník - prostě kriminálník. Poprvé se divákům představil ve druhé sérii v epizodě "Válka Simpsonových". Od té chvíle se objevuje celkem pravidelně, a téměř vždy při tom něco ukradne.
Snake
Snakeovo oficiální jméno je Chester Tublyey. S manželkou Glorií má syna Jeremyho. Tyto postavy ale v seriálu téměř nevystupují, stejně jako Haďákův bratr Matthew.
Snake
Již několikrát vykradl Kwik-E Mart a určitě to bude dělat i dál, zvláště když ho policisté jen málokdy dopadnou. Z jeho dalších trestných skutků vybíráme: krádež na policejní stanici (ukradl zde několik důstojnických uniforem), vyloupení místní banky, motelu a Hospody U Vočka (z Vočkových peněž zaplatil svoje dluhy Middleburské univerzitě, kterou navštěvoval), pokus o vraždu starosty Quimbyho, vydávání se za kontrolora peněženek.
Charakteristickými znaky Haďáka jsou tetování na pravé ruce, roztrhnutá jeansová bunda, hnědé vlasy, ale hlavně pistole a jeho nablýskané červené fáro.
Index obávanosti:78%
Obíbené činnosti:rabování, ozbrojená přepadení
Poprvé v seriálu:epizoda "Válka Simpsonových" (2. série)

Wše o Levák Bob

29. června 2008 v 19:14 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Levák Bob

Levák Bob, pravým jménem Robert Terwilliger. Po obvinění Krustyho z ozbrojeného přepadení se sám ujal dětské show. Ale jeho smělé plány ovládnout svět mu překazil Bart Simpson a od té doby se z nich stali nesmiřitelní nepřátelé.
Levák Bob
Levák se Barta pokusil několikrát zabít, ale jeho pokusy vždy skončily neúspěšně a vyústily pouze v Bobův návrat zpátky do žaláře, z kterého se vždy dostane na svobodu díky jeho šarmu a jeho hereckým dovednostem.
Jeho osobní život je v troskách. S manželkou Francescou a synem Ginem se téměř nevidí, stejně jako s otcem Robertem a bratrem Cecilem, což jsou stejně povedení lupínci jako on sám. Kdysi dávno se Bob stal Bartovým strýcem, když si vzal za ženu Selmu Bouvierovou. Byla to součást jedné z jeho strategií, jak Barta zabít.
Má velké sebevědomí a možná i kvůli němu jeho plány často ztroskotávají (citát: "Jednou jsem se pokusil zabít největšího milovníka na světě, ale pak jsem si uvědomil, že existují zákony na sebevraždu."). Neúprosné a ďábelsky chytré ztělesnění čistého ZLA… Tak to je Robert Terwilliger. A ještě citát na závěr: " Možná je tak plachý, protože jsem se ho pokusil již tolikrát zabít."
Jméno a příjmení:Robert Terwilliger
Bývalá zaměstnání:herec v show Klauna Krustyho
Manželky:Francesca, Selma Bouvierová (exmanželka)
Syn:Gino
Ostatní rodina:Judith (matka), Robert (otec), Cecil (bratr)
Poprvé v seriálu:epizoda Mluvící hlava (1. série)

Wše o Wočko Szyslak

29. června 2008 v 19:14 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Vočko Szyslak

Bývalý boxer, nyní majitel, provozovatel a obsluha krčmy s originálním názvem "U Vočka". Je to místo, kde zapomenete na všechny své smutky, chmury a problémy, kde se prostě a jednoduše nasává. Studoval na univerzitě pro barmany a patřil mezi nejlepší absolventy.
Vočko Szyslak
Vočko již několikrát změnil prostředí hospody (samozřejmě kvůli penězům). Když Homerovi ukradl nápad na skvělý ohnivý nápoj, přejmenoval celý podnik na "U Ohnivého Vočka" a začal pití prodávat ve velkém. Jednou dokonce udělal z baru rodinný restaurant jménem "Rodinné krmítko strýčka Vočka", která však dlouho nevydržela. Když začala s Vočkem spolupracovat Marge (z čehož byl bez sebe), hospoda se proměnila do anglického stylu. Věřte tomu nebo ne, bar se jednou dokonce vydával za zverimex. Tato kamufláž však sloužila jen k zakrytí nelegálního prodeje alkoholu. Jednou se nálevna dokonce proměnila v asijskou restauraci Tokyo Roe's. U Vočka měli svůj koncert U2, Aerosmith nebo slavní Břitníci.
Vočko Szyslak
Vočko je označován za mrzouta, ale jeho proměny jsou více než různorodé. Je drsný, popudlivý, nevrlý, nevychovaný. Ovšem je také velmi citlivý (dokázal to ve 14. sérii v epizodě "Vočko pečuje o malou", když se spřátelil s Maggie), touží po lásce, ale jeho sebevědomí je proklatě malé. Miluje Marge Simpsonovou, což se projevuje tak, jí občas přes telefon dělá neslušné návrhy. Láska ho však také navzdory jeho luznému zjevu potkala. Poměr měl třeba s René nebo s Ednou Krabappelovou.
Jeho životní úroveň není nejlepší: bar neprosperuje, ženy se kolem něj netočí a jeho domovem je malá garsonka. Také se často stává terčem vtípků Barta. Tyto problémy se Vočko snaží vyřešit již tradičními každoročními vánočními pokusy o sebevraždu, ať už jsou to skoky z výšky nebo projíždění napříč dálnicí na saních. Zatím však nikdy neuspěl. Tvrdý trest by ho však jistě čekal, kdyby nějaký muž zákona objevil nelegální činnost, která je páchána vzadu v hostinci, což se týká především obchodu s exotickými zvířaty.
Jeho nejlepšími přáteli jsou Homer Simpson a Barney Gumble, na čemž bude mít asi nemalou míru to, že jsou to jeho nejlepší štamgasti. Přátelství, nepřátelství - když nemá někdo z návštěvníků hospody u sebe peníze, nemá tam co pohledávat a když se kdokoli pokusí odejít bez placení, ocitne se na mušce Vočkovy brokovnice. Shrbená postava, charakteristický zápach a lišácký úsměv, to je Vočko Szyslak.
Jeho nejlepší zákazníci:Barney, Homer, Lenny, Carl
Poprvé v seriálu:Vánoce u Simpsonových

Wše o Barney Gumble

29. června 2008 v 19:13 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Barney Gumble

Notorický alkoholik Barney Gumble patří spíše k vedlejším postavám. Přesto už si v jedné epizodě stříhnul hlavní roli. Tehdy se snažil skoncovat se svou závislostí a zachránil Barta a Lízu Simpsonovi z hořícího lesa..
Barney Gumble
Jinak věčně vysedává v Baru U Vočka a čeká na svou velkou životní šanci, nebo alespoň na ženu, jako je on. Často také zvracívá venku před hospodou nebo na toaletě.
Barney disponuje vlastním staromládeneckým bytem, který je zařízený, no, řekněmě dosti svérázně. Asi jako kdybyste si celý život neuklízeli v pokoji.
Barney Gumble
Když se ale podíváme na jeho povahu, zjistíme, že v jádru je to dobrý člověk. Neodmítne prosbu o pomoc svých kamarádů a rád se s vámi vždycky napije. Miluje pivo Düff, což se podepsalo na velikosti jeho břicha. Barney si s tím ale hlavu neláme, protože ví, že z něj supermodel nikdy nebude.
Patří mezi postavy, které v seriálu vystupují už od začátku. Zahrál si v úplně první epizodě "Vánoce u Simpsonových", kde navedl Homera a Barta, aby s ním šli na psí dostihy. Zatímco Simpsonovi vsadili své peníze na špatného psa a o všechno přišli, Barney vyhrál pořádný balík a vánoční svátky oslavil v dámské společnosti.
Věk:40 let
Bývalá zaměstnání:pluhař, astronaut, prodavač, námořník
Současné zamstnání:bez zaměstnání
Zdravých vnitřních orgánů:0 ks
Na čem mu záleží:na ničem
Co nesnáší:střízlivost

Wše o Ralph Wiggum

29. června 2008 v 19:12 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Ralph Wiggum

Syn Springfieldského šerfia Wigguma zdědil svou hloupost po otci. Chodí do třídy s Lízou Simsponovou, ale kdekdo si myslí, že je retardovaný. Jeho duševní vývoj se zastavil na úrovní čtyřletého dítětě, takže se neustále šťourá v nose, hryže tužky, žvýká plastelínu a občas říká věci, kterým lidé okolo tak úplně nerozumí.
Ralph Wiggum
Matka Sarah Wiggumová se v seriálu sice moc neobjevuje, nicméně o Ralphíka se stará příkladně. Ani otec Clancy na něj nedá dopustit a věnuje se mu, jak to jenom jde. Rodiče mu jsou neustálou oporou, což poznal třeba když se zamiloval do Lízy Simpsonové.
Momentálně je to nejhloupější dítě na springfieldské základní škole. Ale budoucnost už má Ralph dokonale promyšlenou. Stane se buď šerifem po tatínkovi, nebo požárníkem, který řídí velikánské hasičské auto s houkačkou co dělá hu-uuu-hu-uuu-hu…
Matt Groening, tvůrce seriálu Simpsonovi, se přiznal, že Ralph patří mezi jeho nejoblíbenější postavy. Za jednu z nejlepších postav ho považují také někteří fanoušci seriálu. Oblíbila si ho i hudební skupina Bloodhound Gang, která v roce 2005 vydala album Hefty Fine s písničkou "Ralph Wiggum".
Věk:8 let
Co nejraději dělá:šťourá se v nose
Co dalšího ještě dělá:občas mluví naprosto scestně
Originální dabing:Nancy Cartwight

Wše o Nelson Muntz

29. června 2008 v 19:11 | Adrianne |  Simpsonovi, Flandersovi a ostatní..

Nelson Muntz

Když se podíváte na chování a vzezření tohoto chlapce, napadnou vás slova jako "buran" nebo "spratek". Ale uvnitř je Nelson Muntz velice citlivý mladý muž. Podívejme se na něj zblízka…
Nelson Muntz
Chodí do třídy s Bartem, ale jelikož vypadá mnohem starší, dá se předpokládat, že opakovaně propadá. Bydlí se svou matkou, která mu nejde moc příkladem. Dlouhou dobu postrádal svého otce, který ho opustil, když si šel koupit cigarety. Naštěstí se v epizodě "Noci s nepřítelem" vrátil zpět.
Většina fanoušků Simpsonových si Nelsona vybavuje jako "kluka, co říká Há Há!". A mají pravdu. Tímto výkřikem Muntz reaguje na různé trapasy, které se přihodí ostatním lidem… Terčem jeho posměchu se však stávají i sovy nebo vysocí lidé. Občas se dokonce připojí k cizí třídě, aby se mohl vysmívat tamním žákům.
Ale i Nelson se může stát terčem Amorova šípu. Chodil s Lízou Simpsonovou, která v něm viděla víc než jen posměváčka. Z tohoto vztahu ale nakonec sešlo. Další duší, která se snažila pochopit tohoto chlapce, byla Marge. Přála si, aby si Nelson víc vážil sám sebe. Jednou se dokonce stal velkým kamarádem Barta, ale jak jistě víte, Nelson není vhodným přítelem pro nikoho…
Přátelé Nelsona Muntze jsou problematičtí. Někdy se zdá, že patří k partě kolem Dolpha, většinou se však jeví jako samostatná jednotka. Uvědomme si, že mlácení Milhouse Van Houtena či Martina Prince nevyžaduje společníky…
Věk:kolem 13 let
Záliby:šikana, posmívání
Typické znamení:otrhaná vesta
Známí příbuzní:matka a otec
Originální dabér:Nancy Cartwright
Adrianne: mno, umim udhelat jeho zwuk ,,cháchá" znate ne?? xD ale trwalo mi to se nauchit asi 1,5 mesice xD